Johanesburgu në panik,shpërthim i kontrolluar pranë stadiumit

20/06/2010 13:50

Një zhurmë e fortë ka tronditur qytetin më të madh të Afrikës se Jugut, Johanesburg. (UPDATE)

Policia bën me dije se shpërthimi ka qënë i kontrolluar dhe është kryer në një fabrikë të qytetit.

Sipas agjencisë së lajmeve France Presse kjo ka ndodhur në momentet që FIFA po zhvillonte një konferencë për shtyp.

Gazetarët në vendngjarje raportojnë se zhurma ka ndodhur rreth gjysmë km larg stadiumit të Johanesburgut.

Top Channel