Irak, vriten 7 ushtarë nga sulmet rebel

19/06/2010 00:55

Shtatë ushtarë irakianë u vranë pas një sulmi të ndërmarë ndaj tyre në kufirin me Sirinë.

Sipas autoriteteve vendase sulmi u krye nga një grup personash të armatosur në qytetin Qaim.

Ndërkohë ushtari i 8-të i patrullës irakiane, u plagos lehtë dhe nuk u vra për të “dërguar një mesazh ushtrisë irakiane”.

Top Channel