Ndertimet izraelite, i derguari SHBA-se anulon viziten

16/03/2010 04:45

I derguari special i Shteteve te Bashkuara te Aamerikes per Lindjen e Mesme, Xhorxhe Mitcell ka anuluar viziten e tij ne rajonin problematik.

Vendimi i emisarit special te Uashingtonit u njoftua prej zedhenesit e tij, i cili tha se ai ishte marre ne shenje proteste ndaj vendimit te qeverise izraelite per vazhdimin e ndertimit te vendbanimeve te reja ne Jeruzalemin Lindor.

I derguari i administrates Obama parashikohej te vizitonte brenda javes Lindjen e Mesme per te nisur rinisur bisedimet indirekte mes Izraelit dhe palestinezeve.

Top Channel