SHBA, lobi pro-izraelit i shqetesuar

15/03/2010 16:05

Deklaratat e fundit te administrates Obama mbi lidhjet SHBA-Izrael kane shqetesuar disa kompani lobiste amerikane qe jane pro-izraelite.

Lajmin e bejne te ditur mediat e Shteteve te Bashkuara sipas te cilave me e prekur nga deklaratat eshte Komiteti per ceshtjet publike amerikano-izraelite.

Eksponente te larte te administrates Obama, si zevendespresidenti Joe Biden dhe sekretarja e Shtetit Hillary Clinton kane kritikuar ashper projektin e fundit te Izraelit per te ndertuar koloni te reja ne Jeruzalemin lindor.

Top Channel