Japoni, vellai i kryeministrit del ne opozite

15/03/2010 21:55

Kunio Hatoyama, vellai liberaldemokrat i kryeministrit demokrat japonez, Yukio Hatoyama, ka vendosur te braktise partine ku aderon, LDP, dhe te themeloje nje te re ne opozite.

“Vendi po shkon drejt nje kolapsi qe nuk mund te ndalohet vetem nga LDP-ja”, ka deklaruar Kunio Hatoyama per mediat lokale.

Ai ka theksuar se synimi i tij eshte te punoje shume per te ngritur nje parti te forte opozitare.

Top Channel