Tajlande, protuestuesit kerkojne zgjedhje te reja

14/03/2010 13:00

Tajlanda eshte perfshire nga protestat, ku mijera vete kane dale ne rruge per te kundershtuar qeverine dhe kerkuar largimin e saj.

Protestuesit kane vendosur si ultimatum te henen per shpalljen e zgjedhjeve te parakohshme. Por kryeministri i vendit ka deklaruar se ai nuk do te jape doreheqjen.

Protestuseit jane kryesisht mbeshtetes te ish presidentit Taksin Shinavatra, i cili u largua me nje grusht shteti para disa vitesh.

Top Channel