Afganistan, kater shperthime te fuqishme

13/03/2010 18:15

Kater shperthime te fuqishme dhe te shtena me arme zjarri jane degjuar ne Kandahar, ne jug te Afganistanit.

Nje ka ndodhur prane rezidences se Ahmad Wali Karzai, vellai i presidentit afgan Hamid Karzai, qe eshte edhe kreu i keshillit provincial te Kandaharit.

Nderkohe nje tjeter shperthim ndodhi ne afersi te komandes se policise.

Mengjesin e sotem, nje bombe ka shperthyer gjate kalimit te nje makine duke shkaktuar gjashte te vdekur.

Top Channel