Brazil, lufte mes policise dhe narkotrafikanteve

12/03/2010 04:20

Te pakten 7 persona kane gjetur vdekjen dhe 9 te tjere kane mbetur te plagosur si pasoje e perleshjeve me arme zjarri mes grupeve te narkotrafikut dhe policise ne Brazil.

Autoritete braziliane njoftuan se perleshjet kane ndodhur ne Rocinha, zone ne jug te Rio de Janieros, pa saktesuar nese viktimat ishin narkotrafikante apo police. Njoftohet gjithashtu se mes 9 personave te plagosur ndodhet edhe nje femije i gjendur ne mes te shkembimit te zjarrit rastesisht.

Policia nuk jep detaje te metejshme mbi operacionin, nderkohe qe agjencite e lajmeve vendase shkruajne per nje operacion te fuqishem te forcave speciale shoqeruar edhe me mbeshtetje me helikoptere.

Top Channel