Britani, zjarr ne qender te Londres

11/03/2010 09:45

Me shume se 100 zjarrfikes po perpiqen te shuajne nje zjarr qe ka perfshire nje ndertese kater kateshe me zyra ne qender te Londres.

Lajmin e ka bere te ditur BBC online, sipas se ciles ne pallat nuk gjendet asnje person.

Rreth 20 mjete per shuarjen e flakeve kane mberritur ne vendngjarje.

Nje zedhenes ka deklaruar se gjysma e catise eshte ne flake dhe zjarri po shkaterron kryesisht katin e dyte.

“Ka shume tym dhe eshte i dukshem nga nje distance te larget. Po perpiqemi te shuajme flaket”, eshte shprehur ai.

Top Channel