Biden: Miqesi e sinqerte mes SHBA-ve dhe Izraelit

11/03/2010 12:35

Miqesia mes Shteteve te Bashkuara dhe Izraelit eshte solide dhe nuk do te vdes kurre.

Keshtu eshte shprehur zevendespresidenti amerikan, Joe Biden, ne nje fjalim te mbajtur perpara studenteve te Universitetit te Tel Avivit.

Lidhja, sipas Biden, “nuk mund te prishet”.

Ai, ka theksuar gjithashtu se mes miqve te tij me te ngushte eshte kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu.

Top Channel