Afganistan, bomba e rebeleve vret 5 femije

11/03/2010 16:50

Nje bombe e vendosur nga talebanet ka vrare pese femije dhe plagosur tre te tjere ne provincen veri-lindore te Kapises, ne Afganistan.

Lajmin e bejne te ditur trupat e ISAF, permes nje komunikate per shtyp ne te cilen thuhet se trupat nderkombetare ndihmuan ato afgane per te evakuar femijet e plagosur.

“Eshte e dyta here brenda dy diteve qe guerrilasit afgane vrasin dhe plagosin femijet”, thuhet me tej ne komunikate.

Top Channel