Ahmadinexhad: NATO s’mund te vendose paqen ne Afganistan

10/03/2010 10:05

Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad ka shfrytezuar viziten zyrtare ne Afganistan, per te sulmuar politiken e nderkombetareve ne kete vend.

Ai ka bere nje deklarate te ashper kunder forcave te NATO-s pas takimit me homologun afgan, Hamid Karazai. “NATO nuk mund te sjelle paqen ne Adganistan”, theksoi Ahmadinexhad.

Kjo deklarate vjen pak dite pas asaj te ministrit te Jashtem te Teheranit, i cili tha se SHBA-ja dhe Britania kane thjesht qellime ekspansioniste ne Afganistan dhe Pakistan.

Top Channel