Muhamedi, karikaturisti i shpeton vrasjes

09/03/2010 17:10

Shtate persona, besimtare te fese islame, jane arrestuar ne Irlande pasi kishin hartuar nje komplot per te vrare autorin e karikaturave te profetit Muhamed.

Lajmin e bejne te ditur agjencite nderkombetare te lajmeve, sipas te cilave arrestimet u kryen permes nje bashkepunimi mes sherbimeve evropiane te inteligjences, CIA-s dhe FBI-se.

Suedezi Lars Viks shkaktoi polemika te forta ne vendet islamike me karikaturat e tij. Edhe rrjeti terrorist i Al Kaedes vendosi mbi koken e tij nje shpreblim prej 100 mije dollaresh

Top Channel