Obama-Papandreu, bisedime per ekonomine

08/03/2010 18:50

Ceshtja e ekonomise do te jete ne qender te takimit mes presidentit amerikan Barack Obama dhe kryeministrit grek Jorgo Papandreu.

Lajmin e ka bere te ditur per gazetaret zedhenesi i Shtepise se Bardhe, permes nje bisede telefonike te zhvilluar nga bordi i “Air Force One”.

Takimi mes presidentit amerikan dhe kreut te qeverise greke, vendi i te cilit ndodhet ne nje krize te thelle ekonomike, eshte parashikuar per neser.

Top Channel