DASH: Nisen kontaktet Izrael-Palestine

08/03/2010 22:35

Zedhenesi i Departamentit te Shtetit ne Uashington, Philip Crowly njoftoi nisjen e bisedimeve indirekte ne Lindjen e Mesme mes izraeliteve dhe palestinezeve.

“Kontaktet e para indirekte mes izraeliteve dhe palestinezeve u vendosen”, deklaroi Philip Crowly.

Nderkohe ministria e Jashtme izraelite njoftoi se Izraeli i hapi rrugen vizites se perbashket te shefit te OKB-se Ban Ki Mun dhe shefes se diplomacise se BE-se Catherine Ashton ne Gaza.

Top Channel