Roman Polanski falenderon mbeshtetesit

28/12/2009 11:10

Roman Polanski thyen heshtjen e gjate qe pas arrestimit per shkak te nje skandali seksual qe daton 3 dekada me pare.

Regjisori franko-polak i arratisur nga SHBA ne fund te viteve ’70, ka falenderuar gjithe mbeshtetesit dhe u shpreh i mallengjyer per kete. Numri i madh i letrave qe ka marre ne burgun e Winterthur e ka shtangur regjisorin dhe kete ai e thekson ne nje leter derguar Bernard-Henry Levy.

“Me kane ardhur mesazhe nga cdo cep i Zvicres dhe jashte kufijve. Do me pelqente t’i takoja te gjithe sepse kur zgjohesha ne mengjes merrja nje mal me letra. Cdo fjale e tyre ne ate momente erresire per mua ka qene nje shenje shprese. Do me pelqente t’u pergjigjesha te gjitheve por jane vertet shume”, shruan Polanski.

Ne fund te letres se publikuar ne revisten “Regle du Jeu” ai u uron te gjithe mbeshtetesve gezuar festat e fundvitit.

Top Channel