Coldplay, albumi i ri do regjistrohet ne kishe

07/12/2009 12:00

Ne nje moment qe Coldplay nuk ka arritur te shijoje ende plotesisht suksesin e madh te albumit “Viva La Vida”, djemte e grupit kane perveshur menget per te realizuar nje tjeter album qe mendohet te publikohet ne vitin 2010.

Producenti do te jete i njejti, Brian Eno por Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman dhe Will Champion kane vendosur ta xhirojne kete album ne nje kishe ne veri te Londres per te krijuar tinguj sa me akustike.

“Djemte ndihem shume kreative ne kete moment dhe kane krijuar disa kenge. Chris ka dashur te regjistroje edhe ne mes te rruges per ta bere tingullin sa me te gjalle dhe te vertete por nje gje e tille do te ishte e tepert”, shprehet producenti. Ky vendim ka shtangur kompanine Emi, me te cilen Coldplay duhet te regjistroje edhe nje album tjeter.

Top Channel