Bolton-Lady Gaga, duet ne “Murder My Heart”

02/12/2009 13:55

Michael Bolton, artisti i bardhe me zerin e nje kengetari me ngjyre qe ka shitur 53 milione disqe ne mbare boten, ka nisur nje rrugetim te ri.

Pas bashkepunimeve me emra te medhenj si, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Carreras, Ray Charles dhe BB King, tashme Bolton sheh pertej klasikes, duke dashur te qendroje gjithmone i ri. Kengetari me origjine ruso-hebraike do duetoje me Lady Gaga ne kengen “Murder My Heart”, pjese e albumit te 18-te te tij, One “World One Love”.

“Nje vit me pare mora nje telefonate nga Lady Gaga per te cilen nuk kisha degjuar te flitej asnjehere. I thashe se nese do benim dicka bashke do ishte dicka qe mund te shtrinte publikun tone. Me thane se ishte nje fanse imja dhe sapo degjova kenget e saj ede une u bera nje fans i saj”, shprehet Bolton.

Me tej, ai rrefen se Lady Gaga eshte Madonna e re pasi ka nje energji dhe talent te madh. “Punon derisa arrin rezultatin qe do. Nese ke talent duhet ta shfrytezosh, te punosh. E perfunduam kengen ne Londer dhe gjate drekes, e ema e saj me tha se ishte e shqetesuar per te ardhmen e vajzes. I thashe se nuk duhet te shqetesohet per asgje. Lady Gaga ka gjithcka qe i duhet nje artisti per te bere hapa gjigande ne boten e muzikes”, shton Michael.  

Top Channel