Marilyn Monroe, ne video duke pire marijuane

01/12/2009 20:50

Nje video e Marilyn Monroe e papublikuar me pare tregon aktoren amerikane duke pire marijuane se bashku me disa miqte e saj.

Behet fjale per nje filmim amator i shperndare per here te pare pas 50 viteve.

Videoja, pa ze dhe me ngjyra, eshte blere nga koleksionisti Keya Morgan per 275 mije dollare.

Pjesa eshte shitur nga autori i filmimit, nje fotograf qe ka kerkuar te mbetet anonim.

“Reuters” ka marre leje te shperndaje nje minute nga filmimi qe zgjat i gjithi kater minuta.

Pronari i ri ka bere te ditur se te drejtat e autorit do te shiten ne “eBay” gjate javes se ardhshme.

Top Channel