Nje bebe gjigante ka lindur dy dite me pare ne Indonezi.

I sapolinduri, me peshe 8.7 kilograme dhe i gjate 62 centimeter, ka lindur nga nje nene diabetike, gjate nje operacioni cezarian ne spitalin e Kisaran, ne veri te ishullit te Sumatras.

Nena Ani, 41 vjec ka tre femije te tjere, te cilet peshonin pas lindjes 4 kilograme.

Nena dhe bebja jane mire me perjashtim te disa komplikacioneve te vogla gjate lindjes.

Bebja gjigante nuk e ka ende nje emer…

Top Channel