Ekspozohen mbathjet gjigante te mbretereshes Viktoria

09/09/2009 14:05

Nje pale mbathje gjigante, te mbajtura nga mbreteresha Viktoria jane ekspozuar ne Kensington Palace ne Londer.

Per publikun eshte prezantuar edhe nje kemishe nate, busti i se ciles eshte 167 centrimetra i gjate.

Veshjet e brendshme mbreterore jane te shekullit te 19-te dhe kane inicialet VR.

Te endura me fije linoje te bardhe keto veshje i shtohen koleksionit te krijuar me 1200 veshje mbreterore qe nisin prej prej shekullit te 17-te deri me sot.

Disa veshje jane edhe te princeshes Diana.

Top Channel