Tajlande, mbytet anija, 3 viktima, 88 te humbur

06/09/2009 12:55

Rendohet bilanci i tragjedise ne Filipine ku eshte mbytur nje anije me 968 persona ne bord.

Ngjarja ndodhi ne jug te Filipineve ku deri ne keto momente 3 persona kane vdekur dhe 88 te tjere rezultojne te humbur. Anija “Superferry 9”, u mbyt gjate oreve te nates 70 milje larg portit te Zamboangas per shkak te nje stuhije tropikale.

Sipas te dhenave te para, mendohet se disa prej pasagjereve jane hedhur ne det per shkak te nje tronditjeje qe ka pesuar anija per shkak te dallgeve te medha.

 

Top Channel