Zbulohet pafajesia, 5 vite pas ekzekutimit

04/09/2009 17:50

Eshte zbuluar se eshte i pafajshem, pese vite pas ekzekutimit.

Nje hetim i te perjavshmes amerikane “New Yorker” ka zbuluar prova te reja qe tregojne se Cameron Todd Willingham eshte ekzekutuar gabimisht dhe nuk ka kryer krimin per te cilin eshte denuar.

Ne 2004-en ai ishte denuar me vdekje ne Teksas pasi konsiderohej si autori i djegies se gjalle te tre femijeve te tij.

Top Channel