Turqi, sekuestrohen 470 kg heroine ne kufi

03/09/2009 20:50

Policia kufitare turke ka sekuestruar sot ne kufirin me Bullgarine 473 kilograme heroine, e cila po transportohej ne bordin e nje kamioni.

Lajmin e bejne te ditur agjencite lokale te shtypit, sipas te cilave lenda narkotike ishte fshehur brenda disa makina fotokopjeje.

Burimet saktesojne me tej se sasia e droges kishte si destinacion tregun gjerman dhe se vlera e saj shkon ne 6.6 milione euro.

Top Channel