Izrael, ne burg dy ish-ministra

01/09/2009 11:40

Ne Izrael jane hapur dyert e burgut per dy ish-ministra, Shlomo Ben Izri dhe Avraham Hirschson, te akuzuar per shkelje te ligjeve vendase.

Sipas mediave lokale, Izri, anetar i partise ultraortodokse Shas u paraqit mengjesin e sotem perpara burgut te Masijahut, ne afersi te Tel Avivit, per te shlyer nje denim 4-vjecar per korrupsion.

Ndersa Hirschson, ish-minister i Thesarit, eshte futur ne burgun e Hermonit ku do te vuaje nje denim 5-vjecar per pervetesimin e fondeve te nje kredie.

Top Channel