Sardenja, dy te vdekur nga zjarret

24/07/2009 10:30

Ne Sardenja, zjarret nuk kane te sosur. Gjuhet e flakeve kane perpire shume hektare dhe po favorizohen nga temperaturat e larta dhe era e forte.

Deri tani jane regjistruar dy viktima, nderkohe qe zjarrfikesit bashke me vullnetaret po perpiqen te vene nen kontroll situaten.

Pergjegjes te mbrojtjes civile thane se kritike mbetet situata ne Gallura, nje tjeter zone e perfshire nga flaket, kur si pasoje e zjarrit ka patur probleme ne qarkullimin e makinave.

Top Channel