SHBA, asgjesohet nje sasi e konsiderueshme marijuane

23/07/2009 10:15

Autoritetet policore, ne SHBA, kane sekuestruar nje sasi bime marijuane me vlere 1 miliard dollare dhe kane vene ne pranga 82 meksikane qe kishin lidhje me kartelat e droges.

Te arrestuarit kishin ndertuar nje platacion me bimen narkotike ne Fresno County, ne Kaliforni.

Operacioni “Save Our Sierra” filloi ne 13 korrik dhe perfshiu policine lokale, ate te shtetit dhe agjentet federale.
 

Top Channel