Schwarzenegger, ne video me thike ne dore

23/07/2009 14:40

Guvernatori i Kalifornise Arnold Schwarzenegger ironizon deficitin e madh te vendit ne nje video ku paraqitet me thike ne dore.

Videoja pak sekondeshe qe ndodhej ne faqen e pare te sherbimit “microblogging” te “Twitter” ka shkaktuar shume polemika.

Ne imazhe tregohet guvernatori ne studion e tij qe mban ne dore nje thike te madhe gjahu dhe me pas falenderon kalifornianet qe i kane derguar ide te jashtezakonshme per shkurtimin e deficitit prej 26.3 miliarde dollaresh.

Top Channel