Spanje, 28 vjecarja nxjerr virgjerine ne ankand

21/07/2009 19:20

Vendos te nxjerre ne shitje virgjerine per t’i ardhur ne ndihme nenes se semure.

Nje 28 vjecare nga Ekuadori, e transferuar ne Spanje para 7 vjetesh nuk ka asnje mundesi ekonomike per te ndihmuar mamane e saj dhe ka menduar qe menyra e vetme per ta kuruar eshte te nxjerre ne shitje virgjerine.

Evelyn, nje besimtare e madhe katolike vendosi qe ankandi te niste nga 15 mije euro dhe deri tani, oferta me e larte eshte 2.3 milione euro. Ajo nuk ka vendosur ende per partnerin me te cilin do kaloje naten jo te zakonte. “Do jete nje sakrifice e vertete nga ana ime”, eshte shprehur vajza.

Top Channel