E hënë, e enjte, 21:00
Programi “Open”, arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervista me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm, dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë.
Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e  rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për t’u përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme.
Një emision nga Eni Vasili
E martë, 22:00
Top Show është një program i formatit Talk Show, drejtuar nga gazetari Alban Dudushi.
E martë, 21:00
Programi “Top Story” është një cikël dokumentarësh investigativë që synon transparencën, gabimet e qeverisë, inkompetencën, indiferencën, financat publike dhe çështje të tjera. Ky produkt televiziv përfshin realizimin e intervistave me vetë protagonistët apo zyrtarët përgjegjës në terren, filmime në vendngjarje, informacione konfidenciale, materialeve arkivore dhe dokumente zyrtare. Ky cikël trajton fenomene që prekin shoqërinë tonë, nëpërmjet detajeve ekskluzive dhe të pathëna.
E mërkurë 21:00
Programi “Soiree” është një show ku bëhen bashkë personazhe të ndryshëm për të përjetuar një mbrëmje të çlirët, pa doreza dhe klishe, një mbremje ku nëpërmjet muzikës zbërthehen shumë situata personazhe dhe tema diskutimi, personazhe të fushave të ndryshme në një rrëfim të sinqertë para një gote vere natën e vonë.
E premte, 21:00
‘The Voice Kids’, shfaqja ku fëmijët emocionojnë të rriturit, ku pasioni i tyre për muzikën është më i madh se vetë mosha e tyre.
E shtunë, 21:00
Protagonistët gjenden ballë për ballë njëri tjetrit të ndarë nga një ekran dhe përpiqen të zgjidhin një konflikt apo të shprehin ndjenjat dhe mirënjohjen që kanë për personat e zemrës.
Në kanalin e Youtube, Top Channel Albania
Informacione, show biz, intervista, paparazzi, të pathënat e personazheve publike shqiptare dhe të huaj. Një program nga autorja Ledja Liku, nën drejtimin e Xhesika Muçaj.
E diel, 15:30 - 19:30
"E Diell", programi argëtues, informues dhe edukativ i së dielës! Ky program integron në përmbajtjen e tij çdo moshë duke i dhënë një hapësirë çdo fushe me potencial interesant për të krijuar spektakël.
Apliko tani!
Game show nën moderimin e Eno Popit. Miliona lekë, 1 konkurrent përballë 20 mundësive. APLIKO TANI!
E shtunë, 20:10
Programi “Gjurmë shqiptare” përfshin një audiencë të të gjitha moshave e provuar kjo në pesë sezonet e para. Përfshirja e temave historike, zbulimi i zonave të ndryshme, brenda dhe jashtë Shqiperisë, promovimi i pjesëve të fjetura, shpalosja e kultures, trashëgimisë, ndërthurur me të sotmen ben që audienca e përthithur të jetë e konsiderueshme dhe gjithëpërfshirëse.
Një pjesë e temave historike apo edhe e zonave që trajtohen në Gjurmë Shqiptare nuk njihen ose janë trajtuar perciptazi në historiografinë shqiptare.
E hënë-e premte, 17:00
“Ftesë në pesë” është një program sa informues aq edhe argëtues. Ngjarje kulturore, ndodhi në jetën e VIP-ve, fokusim mbi marrëdheniet familjare të politikaneve e personave publike, pasqyrim të historive të prodhuara nga reality dhe talent show të ndryshëm. Prezantuar nga Bieta Sulo.
E hënë-e premte, 15:40
Çdo ditë një ngjarje, çdo ditë një intervistë, çdo ditë një i ftuar, çdo ditë një temë e aktualitetit
E hënë, 22:45
Gjithçka që ndodh në fundjavën sportive në vend dhe në botë analizohet dhe komentohet në studion e Procesit Sportiv.
E hënë-e premte, 20:10
"Fiks fare" është një programi investigativ i Top Channel, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë.
E diel, 20:15
Exclusive vjen çdo të diel si thellim i aktualitetit, historisë, kulturës e më shumë.
E hënë-e premte, 07:00
Programi  Wake up, programi i mëngjesit me tema qe trajtojnë: një sjellje sociale,  fenomene apo tabu te shoqërisë, që  vijnë si reflektim i ngjarjeve të ditës. Një program informues, edukativ, promovues dhe argëtues. Prezantuar nga Isli Islami, Oriela Nebiaj
E hënë-e premte, 12:30
“Në shtëpinë tonë” ëShtë një program që synon të informojë shqiptarët për prodhimet tona nga ushqimoret tek industrialet, shërbimet që mund t’ju ofrohen, si ndryshon tregu shqiptar, keshilla praktike dhe shumë informacione të tjera të nevojshme për të gjithë. Prezantuar nga Florian Agalliu dhe Nevina Shtylla.
E shtunë, 18:00
Një program mbi shëndetin tonë, për mënyrën tonë të jetesës dhe për risitë e mjekësisë.
E diel, 21:00
Cabaret Show "Portokalli"- Sezoni 32 .Programi “Portokalli“ është spektakli më i madh i humorit në Shqipëri. “Portokalli” nuk ka të bëjë aspak me agrumin e njohur “portokall”, por me ngjyrën portokalli të semaforëve të rrugës. Kjo lidhet me realitetin shqiptar i cili shpesh duket si një makinë e ndaluar në një semafor të mbetur me ngjyrën portokalli, gjë që nuk e lejon as të shkojë përpara e as të kthehet mbrapa. Personazhet e Portokalli janë njerëz të mbetur pikërisht këtu, në këtë pikë kritike, me hallet e tyre të përditshme, të cilët, siç ndodh në një kryqëzim rruge, përballen me fatet e njëri-tjetrit. Çdo të diel, Ora 21:00 në Top Channel. ​​​Prezantuar nga Salsano Rrapi, Xhemi Shehu
Çdo të shtunë, Ora 16:20
Programi “Pop Culture”, një projekt  me rubrika të strukturuara që përfshijnë grupmoshë më të zgjeruar, sigurisht pa humbur argëtimin dhe natyrshmërinë si pikë të fortë të programit. Pop Culture vjen me disa rubrika: Pop People, Pop Buzz, Pop Youth, POP 5, NJE DITE ME DOJNEN të cilat sjellin frymën rinore të audiences shqiptare.
Së shpejti
Show i Top Channel për zbulimin e talenteve në kategoritë: gazetarë, moderatorë dhe interpretues të veçantë. Një spektakël nga autorja Ledja Liku.
Së shpejti...
Top Awards, ceremonia e çmimeve të kanaleve televizivë dhe radiofonikë të Top Media për Muzikën. The Top List, shikoni tani klasifikimin e javës.
Çdo të shtunë, Ora 21:00
Programi “Shiko Kush Luan” është një game show argëtues që përfshin brenda vetes personazhet më të dashur të publikut. Aktorë, këngëtarë, sportistë, politikanë, gazetarë janë të ftuarit në këtë show, pjesë e një gare të përbashkët që krijon shumë humor, zbavitje, muzikë dhe të famshëm të ardhur në një dimension që nuk janë pare ndonjëherë për publikun e gjerë.
Çdo të premte, Ora 21:00
Show “Hell's Kitchen/ Kuzhina e Djallit” është ndër formatet më të suksesshme të kuzhinës në botë. Ky format i dimensionit totalisht ndryshe në audiencën shqiptare permban sfidë, garë, pasion, art i të gatuarit, emocione dhe surpriza në çdo episod të tij për dy skuadrat përballë njëra-tjetrës.
Së shpejti
Jeta e personazheve të njohur përtej ekranit dhe rrjeteve sociale
Cdo dite gjate veres, Ora 18:00
Programi  “Pushime on Top” është guida e ditëve të nxehta të verës. Publiku që qëndron në shtëpi mund të këshillohet për destinacione të ndryshme, mundësi pushimi e argëtimi në Shqipëri, duke  gërshetuar kulturën dhe traditën shqiptare. Baza dhe transmetimi  bëhet nga  jugu i Shqipërisë, pasi fluksi më i madh i pushuesve gjatë sezonit veror është i përqëndruar në këtë zonë të vendit duke sjellë më pranë jetën e pushuesve, destinacionet, vijnë në formën e një reality show, duke i sjellë të gjalla pushimet në ekran, në një mënyrë tërësisht ndryshe.
Top Bloggers është një eksplorim i destinacioneve turistike nga veriu në jug në formën e një video blogu.
Çdo të enjte, 18:00, premierë në kanalin e Youtube, Top Channel Albania.
Oferta më e mirë” është nje emision qe i kushtohet reklamimit të bizneseve me anë të videove, intervistave me përfaqësues të biznesit, dhe realizim e profileve të bizneseve.  Ky program është  një udhëzues për produktet, shërbimet, çmimet, ofertat, që bizneset ofrojnë për konsumatorin, si dhe për identifikimin e nevojave të konsumatorit.
Çdo të shtunë, Ora 15:45
Programi "Fshatrat e Shqipërisë” vë në dukje zhvillimin e fshatit, ekonominë rurale, investimet në infrastukturë apo akomodimin nëpër bujtina të turistëve. Një program që sheh dhe prek projektet e agroturizmit dhe zhvillimin e kapitalit njerëzor. Një rrugëtim përtej bukurive duke zbuluar të vërtetat që shtrihen rreth e qark Shqipërisë tonë të vogël me të fshehta të mëdha.
Çdo të hënë, mërkurë dhe të premte, Ora 17:00 në Top News dhe 19:00 premierë në YouTube, Top Channel Albania
Programi "Ora e Tiranës" ka për qëllim të promovojë çfarë ndodh në Tiranë, duke sjellë për publikun e gjerë atmosferën, çështje të ndryshme sociale të jetës urbane dhe ofertën kulturore të kryeqytetit të rreth 1 milion banorëve. Të rinj e të reja me nismat e tyre nga më të ndryshmet dhe interesante, por edhe arkitektë, urbanistë, specialistë të ndryshëm, shefa të kuzhinës, reportazhe dhe histori suksesi nga fusha e biznesit dhe ajo kulturore vijnë më pranë audiencës.
Çdo të diel, ora 16:45 në Top News dhe ora 17:15 Premierë në YouTube, Top Channel Albania
Programi “Lindje Perëndim” ofron një qasje të plotë të zhvillimeve ndërkombëtare përmes analizimit më të thellë të ngjarjeve të aktualitetit, të cilat për shkak të presionit të afateve kohore, nuk e gjejnë dot një mbulim të tillë gjatë edicionit të lajmeve. Përmes zërit të analistëve, ekspertëve të fushës, apo dëshmive të personave të prekur, "Lindje&Perëndim" sjell një tablo të zgjeruar të ngjarjeve, duke përfshirë këtu një historik të tyre dhe shpjegimin në linjë kronologjike, teksa analizon ndërkohë edhe faktorët që kanë ndikuar në situatën për të cilën diskutohet, apo pasojat që mund të kenë në të ardhmen e afërt ose të largët. Është praktikisht një mënyrë për të kuptuar më mirë zhvillimet globale përmes një shpjegimi të detajuar.
Çdo të Mërkurë dhe të Shtunë premierë në kanalin e Youtube,Top Channel Albania, Ora:20:00
Trego historinë tënde. Rregjistrohu në Diaspora. Top Channel mirëpret të gjithë shqiptarët jashtë vendit të bëhen pjesë e këtij projekti.