E enjte, 21 Nëntor 2019
Ibra shqyrton ofertën e Milanit

Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimoviç është duke konsideruar ofertën e skuadrës nga “San Siro”.

E mërkurë, 20 Nëntor 2019
Inter sytë kah Giroud

Inter është duke shfaqur interesim për sulmuesin e Chelseas, Olivier Giroud.

E martë, 19 Nëntor 2019
Dy skuadrat italiane interesohen për Ardian Ismajlin

Ardian Ismajli drejt Serisë A.

Juve, gati oferta e “çmendur” për Pogba

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron me patjetër ta rikthejë në klub mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

United shumë afër Haaland, babai i lojtarit viziton stërvitjen

Manchester United janë shumë afër për ta transferuar sulmuesin e RB Salzburg, Erling Haaland.

Agjenti i Guardiola flet për të ardhmen e klientit të tij

Agjenti i Pep Guardiola, Josep Maria Orobitg, ka pranuar se klienti i tij është i lumtur në Manchester City.

E hënë, 28 Tetor 2019
United gati të paguajë 100 milionë euro për Sancho

Manchester United janë të gatshëm të paguajnë 100 milionë euro për sulmuesin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho.

E premte, 13 Shtator 2019
Perez: Provuam por nuk ja dolëm, tentojmë sërish për Pogba dhe Mbappe

Presidenti i Real Madridit, Florentino Pérez, ka konfirmuar në një takim me aksionarët e klubit se ka tentuar gjithçka për t’i bërë dhuratë trajnerit Zinedine Zidane mesfushorin francez Paul Pogba.

E martë, 27 Gusht 2019
“Ngec” goditja e madhe/ Dëmtohet Martial, dështon Sanchez

Një prej transferimeve më të bujshme në merkaton e kësaj vere në futbollin europian, rrezikon të dështojë pikërisht kur pritej momenti i firmës.

E premte, 23 Gusht 2019
Ngec marrëveshja, Inter dhe United nuk bien dakord për Sanchez

Manchester United dhe Inter akoma nuk kanë arritur një marrëveshje për sulmuesin Alexis Sanchez.

E premte, 16 Gusht 2019
Neymar shkurton pagën për të lehtësuar largimin nga PSG

Neymar ka shkurtuar pagën e tij me 15 milion euro në mënyrë që të bëhet më i lehtë largimi nga PSG.

E mërkurë, 14 Gusht 2019
Çmendet Barcelona, 80 milion euro dhe Coutinho për të rikthyer Neymar

E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar.

E martë, 13 Gusht 2019
Neymar shumë pranë rikthimit te Barça

Barcelona bën një tjetër lëvizje për të bindur Paris Saint Germain dhe për të bërë të mundur rikthimin e Neymar Jr në Camp Nou.

Real i paqartë: Bale mund të qëndrojë

Gareth Bale është aktivizuar sërish me Real Madridin pas disa ndeshjeve mungesë në miqësoret e zhvilluara nga ‘Los Blancos’.

E shtunë, 10 Gusht 2019
Talenti kosovar, largohet nga Bayern Munich për Premier League

Ylli kosovar i futbollit, Meritan Shabani, do të jetë pjesë e Premier Ligës nga edicioni i ardhshëm.

Icardi do vetëm Juven, sulmuesi dikton kushtet tek Inter

Pasi e zhveshi nga shiriti i kapitenit dhe e detyroi të qëndrojë larg ekipit të parë, jashtë planeve për të ardhmen, Inter i hoqi numrin 9 Mauro Icardit duke rikonfirmuar kushtet për të gjetur një skuadër të re për sulmuesin.

E premte, 09 Gusht 2019
Neymar i vë afate Barçës, por blaugranat duhet të ruhen edhe nga Reali!

Neymar pret Barcelonën deri në 20 gusht duke i vënë një afat blaugranave. Nga Spanja është ky lajmi i fundit në lidhje me yllin brazilian të PSG, që ka prishur raportet me klubin e tij dhe dëshiron kthimin në Katalunjë edhe pse marrëdhënia e komplikuar mes Barçës e Al Khelaifit nuk e bëjnë aspak të lehtë tratativën. Barcelona mbetet zgjedhja e parë e Neymar, por që gjithsesi e mban një sy nga Bernabeu. Tani për tani, sulmuesi mbetet në pritje të një lëvizjeje nga ish klubi i tij, duke parë se si do të evoluojë situata te PSG.

E ardhmja e Grezdës në udhëkryq, Gerard: Ofertat që kanë ardhur nuk na bindin

Karriera e Eros Grezdës është në udhëkryq për momentin. Sulmuesi anësor i kombëtares shqiptare është nxjerrë në merkato nga Glasgoë Rangers pasi nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Steven Gerard por për momentin klubi skocez po mban peng të ardhmen e kuqeziut pasi siç e ka konfirmuar edhe vetë Gerard ofertat që kanë mbrritur për Grezdën nuk kanë qenë ato të duhurat.

Në limitet e mbylljes së merkatos, Arsenal bën 2 përforcimet e fundit

Arsenal ka bërë dy përforcime cilësore në limitet e afatit përfundimtar të mbylljes së merkatos verore.

E enjte, 08 Gusht 2019
Barcelona ndez motorrët, Neymar pranë kalimit në Camp Nou

Barcelona nuk heq dorë nga braziliani Neymar, ku tashmë është prioriteti i tyre deri në fund të merkatos.

E mërkurë, 07 Gusht 2019
Manchester United bën goditjen e fundit, kërkon dy yjet e Totteham

Manchester United kërkon të tjera përforcime përpara mbarimit të merkatos së verës duke targetuar dy futbollistët e Tottenham.