Lifestyle
SHBA, gjendet biznesmeni, qe u shtir si i vdekur
Klima, Worldwatch: Ose ndryshojme, ose vdesim
Sulfur ne atmosfere per te ulur temperaturen e Tokes
Lifestyle
Kaliforni, adoleshentja, record sms-sh
Britani, nje grua lind femijen dy dite pas vdekjes
Shtiret si i vdekur, per t’u shpetuar borxheve
Adriatik, zbulohen koralet e epokes se akullt
Lifestyle
Milingonat punetore vrasin “mikeshat” e mbretereshes
Londer, vajza ukrainase kerkon shoqerues per dasmen
Google dhe televizoret plazma ndotin ambientin
Australi, mund peshkaqenin e shpeton kusheriren
Lifestyle
“Darwin Awards 2009” shkon per ciftin belg
Lidhja me televizorin rrit depresionin
Ndotja akustike? Kujdes nga ataku ne zemer
Iktusi ne tru, sherimi mund te vije nga qelizat
Lifestyle
Njeriu i se ardhmes do vazhdoje evoluimin?
Virgin prezanton avionin e hapesires
Itali, gjen familjen pas 22 vjetesh me Facebook
Humbet 127 mln dollare, hedh ne gjyq kazinone
Lifestyle
Obeziteti, “mik” i semundjeve kardiaovaskulare
Antarktide, 124 liqene nen akull