Njihuni me të rejat më të fundit nga bota e madhe e tregut të futbollit, ku ofertat apo zërat për transferime lojtarësh nuk mungojnë asnjëherë.

E martë, 11 Qershor

De Gea pranë kalimit në PSG

Portieri spanjoll David de Gea është shumë pranë largimit nga Machester United. De Gea është në radarin e PSG-së që në fillim të sezonit. Francezët i kanë ofraur një pagë shumë të mirë 28 vjeçarit.

Talenti Felix nuk largohet nga Benfika

Talenti portugez i Benfikës Joao Felix duket se do qëndrojë tek Benfika edhe për një sezon tjetër. Ekipe të mëdha europiane kanë shfaqur interes për 19 vjeçarin. Manchester United ka bërë një ofertë konkrete por që siç duket do refuzohet nga Benfica.

David Silva do mbyllë karrierën tek Las Palmas

David Silva do qëndrojë edhe këtë vit tek Manchester City. 33 vjeçarit spanjoll i mbaron kontrata në fund të këtij sezoni, ku edhe do të largohet nga ‘citizens’. Silva ka shprehur dëshirën për ta mbyllur karrierën tek Las Palmas.

Mbrojtësi i PSG pranë kalimit tek Arsenal

Trajneri i Arsenal, Unai Emery është në bisedime me mbrojtësin e djathtë belg Thomas Meunieër. Mbrojtësi që luan më PSG akoma nuk ka vendosur për të ardhmen e tij dhe një transfertë tek Arsenal këtë verë do ishte shumë e munshme.

Top Channel