Anglia është një ndër pretendentet kryesore për të fituar Kupën e Botës për femra.

Anglia do të luajë përballë ekipit të Skocinë, pasditen e sotme, në stadiumin e Allianz Riviera, Francë.

Skuadra ndërkombëtare e Anglisë për lojtaret femra, është drejtuar nga Shoqata e Futbollit që prej vitit 1993. Rikujtojmë se ndeshja e parë ndërkombëtare e Anglisë ishte me Skocinë në vitin 1972.

Të ashtuquajtura “Luaneshat”, dhe të drejtuara nga legjenda e Arsenalit, trajneri Faye White, janë skuadra më e pëlqyer dhe pretendente për të arritur në finalen e madhe të Kupës së Botës për femra.

Top Channel