Zgjedhjet mes Donald Trump dhe Joe Biden, gazetari: Ja cilin dëshirojnë zyrtarët

19/06/2024 21:56

Gazetari Erald Kapri deklaroi në “Top Story” se zyrtarët e lartë të Shqipërisë duan Donald Trump në krye të SHBA-së.

Ndër të tjera ai tha se si Berisha si Rama kanë më tepër ‘simpati’ për Trumpin si lider.

“Po të kthehemi në anën tonë gjërat do të bëhen më interesante. Në Tiranë po pritet shumë se kush do të fitojë. Pradoksalisht duan Trumpin. Trumpi shihet si një person që Tirana zyrtare do ta donte shumë”, tha gazetari.

Top Channel