Breshër i pazakontë dhe i dendur në Milano, mbush rrugët e qytetit

20/05/2024 18:20

Reshje të dendura breshëri kanë përfshirë sot qytetin e Milanos në Itali.

Vendi prej ditësh ka pasur prezencë të masave ajrore të paqëndrueshme, me shira të dendur, ndërsa në ditët në vijim pritet të ketë një përmirësim të kushteve atmosferike dhe rritje të temperaturave.

Edhe vendi ynë ka qenë nën ndikimin e të tilla kushteve, por me temperatura të larta.

Top Channel