Tifozët e Besiktasit ndezën mjete piroteknike në fushën e “Air Albania”, duke ndërprerë ndeshjen pak pas fillimit.

Arbitri kryesor ka tërhequr skuadrat në dhomat, ndërsa loja rifilloi sërish.

Tirana përballet me Beshiktashin, ndeshje kj0 më tepër një prestigji se sa objektivi real pasi kualifikimi duket deri diku i pamundur. Në lojë është bileta e kualifikimit në raundin e tretë të Conference League.

Orges Shehi ka bërë katër ndryshime në formacion krahasuar me takimin e parë në Stamboll, sfidë që u humb 3-1. Bruno Lulaj, Rimal Haxhiu, Ardit Deliu dhe braziliani Kaina do e nisin nga minuta e parë ndeshjen në “Air Albania”.

FOTO GALERI
1/35

Top Channel