“Tym i bardhë”, Interi pranon ofertën e Al Nassr për Brozovicin

01/07/2023 22:16

Negociatat për kalimin e Marcelo Brozovic te Al Nassr mbyllen më shtrëngim duarsh.

Klubi zikaltër më në fund ka pranuar ofertën e skuadrës ku luan Cristiano Ronaldo: 17-18 milionë euro.

Kroati kishte fluturuar në Paris për të mbyllur përfundimisht negociatat për transferimin e tij në Arabinë Saudite, ku e pret një kontratë trevjeçare.

Kanë përfunduar edhe ekzaminimet mjekësore dhe tashmë mungon vetëm “po”-ja e tij përfundimtare.

Rritja e pagës së lojtarit deri në 100 milionë në tre vjet kishte bërë që Al Nassr të ulte shumën e destinuar për Interin në 13 milionë euro plus 3 bonuse, duke bërë që klubi zikaltër të kërcënonte me tërheqje nga negociatat.

Më pas, skenari ndryshoi sërish, me drejtuesit e Al Nassr që thanë se ishin në dispozicion për të takuar Interin. Dhe tani është gjetur një rrugë e mesme që i kënaq të gjithë./ Super Sport

Top Channel