Një kuqezi tek Brentford/ Erion Zebeli pjesë e kombëtares U19 firmos me një tjetër klub

01/07/2023 15:48

Erion Zebeli mbrojtësi kuqezi i ekipeve zinxhir të moshave ka firmosur një tjetër kontratë të rëndësishme në Premier League britanike me Brentfordin.

Mbrojtësi shtatlartë i lindur në Londër por i aktivizuar për skuadrën kombëtare shqiptare që tek moshat U15 dhe tani aktivizohet tek mosha U19.

I rritur tek akademia e Fulhamit dhe Watfordit, tashmë ai ka zyrtarizuar një tjetër kontratë me një klub të rëndësishëm të futbollit anglez duke pretenduar e ngjitur shkallët dalëngadalë drejt ekipeve më të mëdha të kampionatit më të bukur në botë siç është Premier League.

Top Channel