Disa zona të Korçës janë përmbytur këtë të mërkurë si pasojë e motit të keq.

Pas reshjeve të dendura të shiut, uji ka vërshuar në rrugë ndërsa ka shkaktuar përmbytjen e disa bizneseve dhe garazheve në lagjen 18 të qytetit.

Situatë e rënduar për qarkullimin e mjeteve edhe në rrugën përgjatë parkut “Rinia”.

Ndërkohë, stuhia dhe era e fortë ka rrëzuar disa pemë në qytet.

Top Channel