Zhduket në male aktori i njohur Julian Sands, vazhdojnë kërkimet me dron dhe helikopter!

19/01/2023 13:33

Aktori britanik Julian Sands është identifikuar si alpinisti që u zhduk në malet San Gabriel javën e kaluar.

65-vjeçari u raportua i zhdukur në zonën Baldy Bowl të premten, mes motit të keq në Kaliforninë jugore. Policia tha se ekipet e shpëtimit tokësor u tërhoqën nga mali fundjavën e kaluar për shkak të rreziqeve të ortekëve, por kërkimet vazhdojnë me dron dhe helikopter.

Sands është i njohur për rolet në filma të famshëm dhe drama televizive, duke përfshirë “A Room With A View”, “24” dhe “Smallville”. Në një deklaratë të dhënë me agjencinë e lajmeve PA, departamenti i Komisariatit të San Bernardino bëri të ditur se Sands u raportua i zhdukur rreth orës 19:30 me orën lokale të së premtes 13 janar.

Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit të departamentit “u përgjigjën dhe filluan kërkimet”, shtuan ata, por ishin penguar nga paralajmërimet e rënda të motit. Policia shtoi se kërkimet tokësore do të planifikoheshin kur të përmirësohej moti dhe kushtet të ishin më të sigurta për ekipet e shpëtimit.

Sands ka jetuar në Los Anxhelos që nga viti 2020 dhe së fundmi u shfaq në dramën “Benediction”, ku luajti gjithashtu Peter Capaldi.

 

Top Channel