Drogë, marrëdhënie sekuale dhe vrasje/ Gjashtë zbulime nga libri i Princit Harry

07/01/2023 18:42

Gjashtë zbulime nga libri i Princit Harry, që publikohet në 10 janar.

“Luftë në tasin e qenit”

Duka i Sussex-it pretendon se ai u përlesh me vëllain e tij në shtëpinë e tij në Nottingham Cottage në vitin 2019 kur Princi i Uellsit e quajti gruan e tij Meghan “të vështirë”, “të vrazhdë” dhe “acaruese”.

“Gjithçka ndodhi kaq shpejt. Vërtet, shumë shpejt. Ai më kapi nga jaka e këmishës sime, duke më grisur gjerdanin, dhe më rrëzoi në dysheme… Unë rashë sipër tasit të qenit, i cili u plas nën shpinë, dhe copat e tij më prenë”, thuhet se përshkruan Harry.

“Truri i foshnjes”

Përgatitjet për martesën e Harry-t dhe Meghan-it çuan në grindje mes gruas dhe kunatës së saj të ardhshme, Princeshës së Uellsit. Sugjerimi i Meghan-it se hormonet e saj mund të kishin rezultuar në “trurin e foshnjës” pas lindjes së Princit Louis në një telefonatë për provat e dasmës, e zemëroi Kate. Thuhet se Princi William drejtoi gishtin nga Meghan dhe tha se nuk bëheshin kështu gjërat në Britani. Thuhet gjithashtu se Princesha e Uellsit e bëri dukeshën të qajë kur ajo i kërkoi asaj të zgjidhte fustanin e madh të vajzës me lule të Princeshës Charlotte për ceremoninë.

Zgjedhja e veshjes naziste

Princi dhe Princesha e Uellsit ishin pjesërisht përgjegjës, pretendon libri, për grindjen në vitin 2005 pasi Princi Harry u fotografua i veshur me një uniformë naziste gjermane në një festë me veshje të bukura. Ai thotë se kishte thirrur për këshilla para ngjarjes dhe i thanë të shkonte me kostumin, me shirit svastika, duke shtuar se ata ulërinin nga të qeshurat, përpara se fotografitë të shiteshin në shtyp.

Talibanët “vrasin”

Duka tregon se, si një bashkë-pilot i helikopterit Apache gjatë një turneu të dytë të detyrës në Afganistan, ai vrau më shumë se dy duzina njerëz. Ai nuk është as krenar dhe as i turpëruar për vdekjet, thotë ai, që rezultuan nga gjashtë misione fluturimi, duke shtuar se ai i mendonte të vrarët si “gurë shahu” në një tabelë. Sinqeriteti i tij mund të rrisë frikën e sigurisë rreth tij.

Pas një bari

Duka pranon se e humbi virgjërinë e tij me një “zonjë të moshuar” që “i donte shumë kuajt”në një fushë prapa një bari.

Droga

Princi Harry rrëfen se ka përdorur kokainë si adoleshent, ka pirë marijuanë dhe më vonë ka provuar kërpudha magjike në një festë në shtëpinë e aktores Courteney Cox. Ai shkruan: “Sigurisht që në atë kohë kisha marrë kokainë. Në shtëpinë e dikujt, gjatë një fundjave gjuetie, më ofruan një linjë, dhe që atëherë kisha konsumuar edhe pak… Nuk ishte shumë argëtuese dhe nuk më bënte të ndihesha veçanërisht i lumtur siç dukej se u ndodhte të tjerëve, por më bëri të ndihesha ndryshe, dhe ky ishte objektivi im kryesor. Të ndjesh, të jesh ndryshe.”

Top Channel