Jeremy Renner ndodhet në një gjendje kritike në spital pas një aksidenti ku ishte duke pastruar borën.

Një zëdhënës tha për Deadline se 51-vjeçari u transportua me helikopter në spital të dielën pas incidentit në shtëpinë e tij pranë Reno, Nevada.

Ata shtuan se Renner po merrte një kujdes të shkëlqyer pas aksidentit të lidhur me motin.

Zyrtari lokal i informacionit publik, Kristin Vietti i tha Hollywood Reporter se Renner u dërgua në një spital lokal dhe se ai ishte i vetmi i përfshirë në aksident.

Dhjetra njerëz janë vrarë në të gjithë SHBA-në mes kushteve të stuhive. Stuhia e dimrit shkaktoi gjithashtu ndërprerje të energjisë elektrike dhe detyroi anulimin e mijëra fluturimeve.

Renner është më i njohur për rolin e tij Hawkeye në Marvel Cinematic Universe. Ai gjithashtu ka luajtur në filma të tillë si The Hurt Locker, për të cilin mori një nominim për Oscar për aktorin më të mirë, American Hustle dhe Mission Impossible – Ghost Protocol.

Renner u nominua gjithashtu për Oscar për aktorin më të mirë dytësor për rolin e tij në The Town. Ai aktualisht është duke luajtur në serialin Paramount+ The Mayor Of Kingstown.

Top Channel