Shkaku i vdekjes së reperit Big Scarr mendohet se është mbidoza!

23/12/2022 20:50

Fatkeqësisht është ndarë nga jeta reperi amerikan nga Memphis, Big Scarr.

Vdekja e muzikantit 22-vjeçar, emri i plotë i të cilit është Alexander Woods u konfirmua nga reperi Gucci Mane. Lajmi u bë viral të enjten, me disa artistë që reaguan për vdekjen e tij në rrjetet sociale.

Scarr kishte njoftuar më parë në mediat sociale se biletat për turneun e tij Key Glock Glockoma tashmë ishin në shitje. Turneu ishte planifikuar të zhvillohej nga marsi deri në prill të vitit të ardhshëm.

Reperi tashmë kishte arritur të krijonte një bazë të madhe fansash, me fansat që reaguan në rrjetet sociale për lajmin tronditës. Një nga artistet që konfirmoi lajmin ishte Enchanting, në Instagram për të shprehur dhimbjen e saj.

Ion dua të flas. Më fal nëse nuk përgjigjem. Unë thjesht nuk mundem. Miku im më i mirë, djali im, të dua përgjithmonë dhe më vjen shumë keq. Do të bëj gjithçka për të të përqafuar edhe një herë.

Pasi publikoi këngën e tij të parë ‘Make a Play’, Scarr vendosi t’i bashkohej 1017 Records në 2020, duke publikuar një tjetër këngë një vit më vonë. Edhe pse shumë mund të jenë përpjekur të hamendësojnë shkakun e vdekjes së tij, asgjë nuk është zbuluar nga autoritetet lokale. Ka pasur raportime për një mbidozë të mundshme të drogës, diçka që nuk është konfirmuar.

Duhet të theksohet se disa reperë humbën jetën në vitin 2022 duke përfshirë Takeoff, Young Slo-Be, JayDaYoungan, Rollie Bands, Money Gang Vontae, FBG Cash, Trouble, Hypo dhe Snootie Wild.

Top Channel