Po shkëlqen në Botëror, sulmuesi holandez: United? Vendimin e marr me ndihmën e Zotit

08/12/2022 09:04

Manchester United ishte ndër skuadrat e interesuara për nënshkrimin me sulmuesin 23-vjeçar të PSV-së, Gakpo.

Vetë sulmuesi holandez, që po spikat në “Katar 2022” me “Tulipanët”, nuk e përjashton transferimin te “Djajtë e Kuq”, që e kërkuan edhe në verë.

“Nuk kam dëgjuar ende asgjë nga Manchester United. Kur të vijnë, do të mendoj për këtë. Kërkoj ndihmën e Zotit në këto vendime.”

Gakpo ka qenë në formë të shkëlqyer për klubin dhe kombëtaren këtë vit. Ai është golashënuesi më i mirë i PSV-së. Gjithashtu ka realizuar tri herë në Kupën e Botës, duke ndihmuar Holandën që të shkojë në çerekfinale.

Top Channel