Britney Spears u zbuloi 41.7 milionë fansave dhe ndjekësve të saj se ajo ka dëmtime nervore në anën e djathtë të trupit.

Gjendja shëndetësore e yllit 40-vjeçar vjen si rezultat i kohës që ajo kaloi në objektin mjekësor që u vendos kundër vullnetit të saj në vitin 2019.

Ajo foli për problemet shëndetësore që po përjetonte teksa ndante një video në Instagram, duke zbuluar se nuk ka “kurim” për dëmtimin nervor, i cili shkakton dhimbje dhe mpirje.

Pavarësisht kësaj, ajo ka zbuluar se kërcimi ndihmon në zbutjen e disa simptomave.

“Unë po kërcej në kohë tani Victoria … po … dëmtim nervor në anën e djathtë të trupit tim … nuk ka shërim përveç Zotit, mendoj”, filloi ajo në mbishkrimin, pa shpjeguar saktësisht se kush është Victoria. Dëmtimi nervor shkaktohet ndonjëherë kur nuk merrni oksigjen të mjaftueshëm në trurin tuaj…truri juaj saktësisht ndalon…histori e vjetër … në atë vend nuk mora frymë kur isha atje … dëmtimi nervor shkakton pjesë e trupit tuaj të mpihet”, vazhdoi ajo.

Spears zbuloi se ajo zgjohet “si tri herë në javë në shtrat me duart të mpirë plotësisht” dhe ndjenjat “sikur keni gjilpëra” në anën e djathtë të trupit të saj.

Ajo vazhdoi të tregojë se kohët e fundit po ndjehet më mirë me shëndet.

“Tre vitet e fundit që kur dola nga ai vend ku kam qenë, një gjendje e lehtë e pavetëdijshme … nuk mund ta përballoja atë. Ai vend” duket të jetë një referencë për objektin mjekësor që Spears ishte vendosur kundër vullnetit të saj në vitin 2019. Sytë e mi janë më të hapur tani dhe mund ta mbaj kokën lart si duhet… unë jam shumë më mirë, mund të marr frymë … ndihem më e zgjuar sepse unë mund të marr frymë tani, dërgoj gjithë dashurinë time për secilin nga ju”,  tha Spears në fund të postimit.

FOTO GALERI
2/4

Top Channel