Nadal harron eliminimin dhe fokusohet te turneu i radhës: Matematika ime nuk ka qenë pika ime e fortë!

04/11/2022 08:52

Rafael Nadal u eliminua nga Masteri i Parisit në raundin e dytë teksa u mposht nga amerikani, Tommy Paul me shifrat 2-1.

Problemet fizike të spanjollit ishin evidente teksa 36-vjeçarit i duhet ende punë për të rifituar formën e duhur. Gjithsesi, pas eliminimit, Nadal theksoi edhe njëherë objektivin për të marrë pjesë në turneun që zhvillohet në Torino ndërsa shtoi se në moshën e tij, nuk i dihet kurrë kur mund të jetë sfida e fundit e karrierës.

“Matematika nuk ka qenë ndonjëherë pika ime e fortë, ndaj nuk mund të them me përqindje formën time. Qëllimi im është të shkoj në Torino, por të shohim mos ndodh ndonjë gjë deri të dielën. Në moshën time nuk mund të thuash kurrë se kur është ndeshja e fundit në karrierë.

Humbja me Paul? Është gjithnjë e njëjta gjë, nëse luan mirë, fiton. Nëse jo, atëherë humbet. Unë luajta mirë në disa momente të ndeshjes, por gabova në momentet kyçe të sfidës”, tha Nadal.

Top Channel