Karriera e sulmuesit të Mancheter United, Mason Greenwood është vënë sërish në pikëpyetje, pasi anglezi arrestuar për tentativë përdhunimi.

Mason Greenwood u arrestua në zonën e Trafford të shtunën dhe është lënë në paraburgim, sipas Policisë së Mançesterit.

Ai dyshohet se ka ushtruar sjellje kontrolluese ose shtrënguese gjatë një periudhe pothuajse trevjeçare nga 1 nëntori 2018 deri më 15 tetor të këtij viti.

Futbollisti akuzohet më tej se ka sulmuar një person duke i shkaktuar dëmtime trupore midis 1 dhe 31 dhjetorit të vitit të kaluar.

Janet Potter, Zëvendës Kryeprokurorja e Kurorës për CPS North West, tha: “Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës ka autorizuar sot Policinë e Madhe të Mançesterit të akuzojë Mason Greenwood, 21 vjeç, për tentativë përdhunimi, përfshirje në sjellje kontrolluese dhe shtrënguese, dhe sulm që shkakton dëme të vërteta trupore. Të tre akuzat kanë të bëjnë me të njëjtin ankues.Prokurorët specialistë të përdhunimit nga njësia komplekse e çështjeve të CPS North West autorizuan akuzat pas një shqyrtimi të një dosjeje të provave të marra nga Policia e Mançesterit të Madh.”

Greenwood, 21 vjeç, akuzohet se ka tentuar të përdhunojë një grua më 22 tetor të vitit të kaluar.

Top Channel