Ronaldo në Francë si kundërshtar i Messit, presidenti sqaron vendimin

25/08/2022 13:26

Cristiano Ronaldo ka qenë një nga emrat më të lakuar të kësaj merkato me mediat që këmbëngulin në dëshirën e portugezit për t’u ndryshuar ambient pasi Manchester United në këtë sezon nuk mund të luajë në Champions League.

Megjithatë, për të shuar këtë fantazi verore ka menduar vetë presidenti i francezëve, Pablo Longoria i cili sipas Fabrizio Romanos, ka mbetur i zhgënjyer nga personat që kanë përhapur një lajm mbi transferimin e Ronaldos duke qenë se ai tashmë ka nisur një projekt të ri, i cili nuk përfshin transferimin e portugezit.

Në fokusin e presidentit është grupi dhe jo individët, ndërsa kërkon që në të ardhmen të promovojë sa më shumë futbollistë të rinj. Ndërkaq, edhe një nga drejtorët e Marseille, së fundmi është shprehur se zërat për transferimin e Ronaldos në Francë lidhet vetëm me gazetarët që kërkojnë të publikojnë lajme sensacionale.

Top Channel