Juventus-Inter/ Mbyllet pjesa e parë, vendos supergoli i Barellës

11/05/2022 21:59

Juventus dhe Inter përballen në “Olimpico” për finalen e Kupës së Italisë, teksa të dy skuadrat do të kërkojnë triumfin, për të marrë trofeun e parë sezonal.

Veçanërisht bardhezinjtë kanë një motiv më shumë, pasi kanë dalë nga gara për titull dhe me këtë trofe, mund të shpëtojnë një sezon aspak pozitiv.

Juventus-Inter 0-1 (Barella 7′) Mbyllet pjesa e parë me avantazhin 0-1 të Interit.

Të dy trajnerët kanë ndarë mendjen për formacionet, teksa Allegri ka zgjedhur rreshtimin 47-2-3-1, me Dybalën pas shpinës së treshes Bernardeschi, Cuardado, Vlahovic, ndërsa Inzaghi ka aktivizuar D’Ambrossion në vendin e Bastonit, i cili do ta nisë nga stoli.

Formacionet zyrtare:

Top Channel